Kim tak w ogóle jest wirtualna asystentka? Czym się zajmuje?

Coraz częściej w sieci przewija się temat wirtualnych asystentek. Jako dumna reprezentantka wirtualnej asysty spróbuje przybliżyć Ci ten temat. 🙂

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o wirtualnej asystentce, nawet nie przyszło mi do głowy, że już niedługo będę zasilała grono tej wspaniałej społeczności.

Dlaczego piszę, że wspaniałej? Bo z mojego doświadczenia, społeczność wirtualnych asystentek jest naprawdę, bardzo, ale to bardzo wspierająca!
A jeszcze niedawno nie miałam pojęcia, kto to jest i czym się zajmują taki osoby! I szczerze? Gdy próbuję komuś mówić, czym się zajmuję, to najczęściej pierwsza reakcja to zdziwienie, że taki zawód w ogóle istnieje.

Ale do rzeczy. Kim jest wirtualna asystentka? Albo wirtualny asystent?

Bo przecież to stanowisko, wbrew obiegowej opinii wcale nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet!
Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że wirtualna asystentka, to jakiś twór sztucznej inteligencji. Ale zapewniam Cię, tak nie jest!
Wirtualna asystentka, to osoba, która wspiera biznesy od zaplecza. Zazwyczaj ma swój własny biznes, więc relacja między Tobą, a wirtualną asystentką nie jest typową relacją szef – podwładny. Wasza współpraca, to współpraca biznesowa, jesteście partnerami. Wirtualna asystentka angażuje się w Twój biznes i robi wszystko, co leży w jej kompetencjach, żeby Twoja firma działała sprawniej.

Czym zajmuje się wirtualna asystentka?

Na to pytanie odpowiem moim ulubionym: to zależy.
Tak naprawdę, każda z nas, ma innych zakres działań. Tutaj możesz sprawdzić, jaki jest zakres moich kompetencji. Wiele wirtualnych asystentek po kilku latach pracy zaczyna specjalizować się w jednej, konkretnej dziedzinie. I tak znajdziesz wirtualne asystentki, które są specjalistkami od newslettera, WordPressa. Są też Social Media Managerki albo osoby, które głównie zajmują się zadaniami typowo administracyjnymi.

Czy wirtualna asystentka to człowiek orkiestra?

I tak i nie. Wirtualne asystentki często mają bardzo szeroki wachlarz kompetencji. Pamiętaj jednak, że im więcej zadań zlecasz swojej asystentce, im bardziej są to specjalistyczne zadanie, tym z większą stawką powinieneś się liczyć. Czasem może być tak, że najlepszą opcją jest zatrudnienie dwóch lub trzech asystentek. Wtedy każda z osób będzie miała swoją, specjalistyczną działkę, w której czuje się najlepiej.

Ja uwielbiam Instagram i pracę z Newsletterem w MailerLite. A są osoby, dla których to czarna magia! Aby sprawdzić, czy osoba, którą wybrałeś na wirtualną asystentkę, nadaje z Tobą na tych samych falach, najlepiej przed podjęciem współpracy, umówcie się na bezpłatną konsultację. Sprawdzicie, jak się rozumiecie i czy chcesz, żeby to właśnie ta osoba zdalnie wspierała Twój biznes!

Wierzę, że nieco przybliżyłam Ci temat wirtualnej asysty! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zawsze możesz skontaktować się ze mną. Chętnie odpowiem na Twoje pytania i rozwieję wątpliwości. Bez względu na to, czy chcesz zostać wirtualną asystentką, czy chcesz zacząć współpracę z taką osobą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *