Stres w pracy wirtualnej asystentki. Co mi pomaga?

Stres w pracy dotyka każdego, a przedsiębiorca często ma go aż nadto.

Dziś chciałabym poruszyć temat, który dotyczy nas wszystkich – stresu w pracy. Zwłaszcza dla przedsiębiorców, jak i dla osób pracujących jako wirtualne asystentki, stres może być nieodłącznym towarzyszem. Praca wirtualnej asystentki, zwłaszcza na początku, może być wyzwaniem, a przeciążenie zadaniami to częsty problem.

Co mi pomaga na stres w pracy?

Czy zdajesz sobie sprawę, że każde niedokończone zadanie zwiększa poziom stresu? Dlatego dziś mam dla Ciebie prosty sposób, który pozwoli Ci pozbyć się męczących wyrzutów z tyłu głowy. Stwórz listę zadań, które odkładasz od dłuższego czasu – mogą to być zarówno drobne zadania, jak i większe projekty. A następnie sukcesywnie odznaczaj to, co udało Ci się zakończyć.
Gwarantuję, że widok kolejnych odhaczonych zadań przyniesie Ci ulgę i poczucie spełnienia, a Twoja głowa będzie spokojniejsza. Dla mnie  wykreślanie z listy zadań to ogromna radość. Nawet jeśli czasem mam wrażenie, że niewiele zrobiłam, to lista zakończonych punktów pokazuje mi, że jest inaczej! Na moim Instagramie często pokazuje swoje zadania na nadchodzący dzień, może Ty też pokażesz swoje?
Innym dobrym zwyczajem jest regularne sprzątanie skrzynki mailowej i wypisywanie się z nie interesujących Cię już newsletterów. To pozwoli na lepszą organizację i ograniczenie przytłaczającej ilości informacji.

Czy talenty Gallupa pomagają mi na stres w pracy?

W czym pomagają mi talenty Gallupa? Tutaj zdecydowanie odzywają się moje dwa talenty Gallupa – dyscyplina i organizacja. Dzięki nim jest mi zdecydowanie łatwiej panować nad tym całym informacyjnym chaosem. Także organizacja harmonogramu zadań jest mi niestraszna! A jednocześnie mój stres związany z pracą wirtualnej asystentki jest mniejszy. Oczywiście, taki stres dotyczy większości branży, dlatego, jeśli nie radzisz sobie z organizacją – odezwij się do mnie. Wezmę na siebie planowanie, organizacje i sprzątanie, a Ty zaoszczędzisz czas i nerwy.

1 thought on “Stres w pracy wirtualnej asystentki. Co mi pomaga?”

  1. Pingback: Przedsiębiorco! Zadbaj o work-life balance! - Wirtualna asystentka Anna Stępień

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *