Jak skutecznie delegować zadania wirtualnej asystentce?

Skuteczne delegowanie zadań, to pierwszy krok do udanej współpracy z wirtualną asystentką.

Chcesz zacząć współpracę z wirtualną asystentką, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Przygotowałam dla Ciebie mini poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wygląda skuteczne delegowanie zadań wirtualnej asystentce. 
Pamiętaj, że sprawne delegowanie zadań to klucz do udanej współpracy!

Jak powinno wyglądać delegowanie zadań?

Przygotuj konkretną listę zadań, które chcesz przekazać. Mogą to być zadania, których nie lubisz wykonywać, które zajmują Ci za dużo czasu albo po prostu nie czujesz się w nich dobrze. Nie ograniczaj się! Delegowanie ma Cię odciążyć! Jeśli z jakiegoś powodu wirtualna asystentka nie będzie w stanie Ci pomóc, na pewno Cię o tym poinformuje.
Stosuj jasne komunikaty, precyzyjnie określając, jakiego rezultatu i w jakim terminie oczekujesz. Przemyśl dokładnie, jakiego rezultatu oczekujesz, a jeśli zadania są powtarzalne, stwórz procedurę. Dzięki temu wszystko będzie klarowne i unikniesz niejasności. Nie masz jeszcze stworzonych procedur i nie wiesz, jak się za to zabrać? Wirtualna asystentka z pewnością Ci pomoże także w tym temacie. Wskaż również, jaki jest czas na wykonanie zadania albo konkretny termin końcowy.
Pytaj i odpowiadaj. Masz jakieś wątpliwości, coś jest dla Ciebie niezrozumiałe? Pytaj! I pamiętaj, że działa to w dwie strony. Wirtualna asystentka, szczególnie na początku współpracy, może mieć dużo pytań. Doceń to, poświęć chwilę czasu na wdrożenie i zaufaj, że zaowocuje to w przyszłości.
Zaufaj. Pamiętaj, że wirtualna asystentka to Twój partner w biznesie. Nieustanna kontrola i sprawdzanie nie zbudują zaufania. Naucz się współpracy z asystentką, jeżeli chcesz otrzymywać informacje, na jakim etapie jest dane zadanie, ustalcie wspólnie jak często i w jaki sposób będziesz otrzymywać raporty. Z czasem wasza komunikacja będzie coraz lepsza i wspólnie wypracujecie najlepszy system współpracy.
Naucz się skutecznie delegować zadania, a odzyskasz czas i będziesz czerpać same korzyści ze współpracy z wirtualną asystentką.
Nikt nie odniósł sukcesu, działając w pojedynkę! Pamiętaj, że właściciele wielkich firm korzystają z pomocy innych osób. W ten sposób skalują swoje biznesy i budują swoje imperia. Jeśli masz jakieś pytania na ten temat, śmiało się ze mną skontaktuj. 
Zajrzyj też na mój Instagram, gdzie dzielę się różnymi wskazówkami, które pomagają w dobrej współpracy między przedsiębiorcą a wirtualną asystentką.

2 thoughts on “Jak skutecznie delegować zadania wirtualnej asystentce?”

  1. Pingback: Czerwone flagi w relacji z klientem - Wirtualna asystentka Anna Stępień

  2. Pingback: Czerwone flagi w relacji z klientem - Wirtualna asystentka Anna Stępień

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *