Jak przygotować się do pierwszej rozmowy z wirtualną asystentką?

Pierwsza rozmowa z wirtualną asystentką.

Chcesz rozpocząć współpracę z wirtualną asystentką?

Super, ale najpierw przygotuj się do waszej pierwszej rozmowy.

Poniżej przedstawiam kilka punktów, które pomogą Ci na wstępie określić, do jakich zadań potrzebujesz wsparcia, a także co warto przygotować, aby ta pierwsza rozmowa była dla Ciebie jak najbardziej wartościowa.

Mierz SWÓJ czas pracy!

Przez tydzień zapisuj jakie zadania wykonujesz, a najlepiej zmierz też czas ich wykonywania w aplikacji, np Toggl. Dzięki temu zobaczysz, które zadania możesz i chcesz oddelegować i ile orientacyjnie potrzeba czasu do ich wykonania. Pomoże Ci to określić, ile czasu zyskasz dzięki współpracy z asystentką, a także na ile godzin w miesiącu potrzebujesz wsparcia. Pamiętaj, żeby liczyć tylko rzeczywisty czas pracy, a nie scrollowanie tablicy na Facebooku. Możesz się zdziwić, ile czasu faktycznie poświęcasz tylko na pracę w ciągu dnia.

Zastanów się, co możesz i chcesz dać od siebie.

Nikt nie zna wszystkich aplikacji i programów, może się więc zdarzyć tak, że wirtualna asystentka, którą wybrałeś, nie zna jakiejś platformy, na której działasz. Od razu zastanów się, czy jesteś w stanie ją przyuczyć / dać czas na przyuczenie, czy w tym zakresie poszukasz wsparcia u kogoś innego.

Ustal sposób komunikacji.

Każda wirtualna asystentka ma inny czas pracy, w zależności od tego, jak wygląda jej życie zawodowe i prywatne. Warto na samym początku ustalić, w jakich godzinach chcesz komunikować się ze swoją asystentką i za pomocą jakiego narzędzia. Zapytaj także, kiedy planuje urlop i jak wtedy będzie wyglądała kwestia zleconych zadań. Przejrzysta komunikacja to ważny element współpracy.

Umów się na konsultację!

Większość wirtualnych asystentek w swojej ofercie posiada pierwszą, bezpłatną konsultację. W trakcie takiej rozmowy asystentka rozwieje Twoje wątpliwości i zobaczycie, czy nadajecie na tych samych falach. Pamiętaj, że wirtualna asystentka to Twój partner biznesowy i ważne jest, aby traktować się po partnersku.
Więcej o współpracy z wirtualną asystentką opowiadam na bieżąco na moim profilu na Instagramie.
Skoro już wiesz, jak przygotować się, aby pierwsza rozmowa z wirtualną asystentką była zadowalająca, serdecznie zapraszam Cię do siebie na bezpłatną konsultację. Możesz też skontaktować się ze mną drogą mailową. Do usłyszenia!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *