Jak zacząć pracę jako wirtualna asystentka?

Skoro tu jesteś, pewnie zastanawiasz się, co zrobić, aby rozpocząć pracę, jako wirtualna asystentka.

Super, dobrze trafiłaś!

Sama byłam w tym miejscu. Szukałam w sieci informacji, jak zacząć pracę jako wirtualna asystentka, od czego rozpocząć naukę i szkolenia. Jestem już krok dalej, dlatego dziś przychodzę do Ciebie z garścią dobrych porad. Możesz być pewna, że po wdrożeniu ich w życie, dużo Ci się rozjaśni i Twoja droga do wirtualnej asysty zacznie nabierać sensu.

Przyjrzyj się sobie. Ze szczerością i miłością!

Aby zacząć pracę jako wirtualna asystentka, zacznij od małego rachunku sumienia. Zastanów się, co już potrafisz, co jest Twoją mocną stroną. Uczciwie też przyznaj się przed sobą, czego nie potrafisz i czego nie chcesz się nauczyć. Bo pamiętaj! NIE MUSISZ UMIEĆ WSZYSTKIEGO.
Żeby sobie to ułatwić, przejrzyj oferty dziewczyn, które już pracują jako wirtualne asystentki. Możesz posiłkować się moją ofertą. <- kliknij!
Zobacz, czym najczęściej zajmują się wirtualne asystentki w swojej pracy i wypisz to, co już potrafisz. Jeśli jakieś terminy są dla Ciebie obce, spokojnie! Wpisze je w wyszukiwarkę, przejrzyj Internet i na tej podstawie zdecyduj, czy chcesz uczyć się na przykład WordPressa lub montowania video, czy podcastów. Może od razu uda Ci się trafić na dziedzinę, która skradnie Twoje serce i będziesz dążyła do specjalizacji. Ja zaczynałam z bardzo szeroką ofertą, bo nie wiedziałam, w czym będę czuła się najlepiej. Dziś już wiem, że mój konik to Instagram, Newslettery i oferty sprzedażowe! A jeszcze kilka miesięcy temu nie miałam o tym zbyt dużego pojęcia.
W sieci jest bardzo dużo darmowej wiedzy, ja również na swoim blogu dzielę się i będę dalej dzieliła, tym, czego się nauczyłam. I właśnie z tych bezpłatnych materiałów polecam Ci skorzystać na początku. Nie „rzucaj” się na płatne kursy, konsultacje, czy mentoringi. Na to przyjdzie czas!
Najpierw sprawdź, czy ta praca jest dla Ciebie. Bo wbrew pozorom, nie każdy nadaje się, aby pracować jako wirtualna asystentka. To praca, która wymaga nieustannego rozwoju, trzeba być na bieżąco i nieustannie się szkolić. Jeśli przejdziesz przez pierwszy etap zdobywania darmowej wiedzy, jeżeli wtedy poczujesz, że „tak, to jest to”, wtedy zainteresuj się ofertami płatnych kursów czy konsultacji. Ja na początku swojej drogi podchodziłam sceptycznie do posiadania mentora, a dziś wiem, że gdyby nie moje mentorki, nie zaszłabym tak daleko, w tak krótkim czasie!
Proszę Cię także, abyś przyjrzała się sobie ze szczerością i miłością! Nie ujmuj sobie umiejętności i wiedzy. Pamiętaj, że zarządzanie czasem w domowym zaciszu, to także cenna umiejętność! Wiele rzeczy, które robisz w swoim życiu codziennym, możesz wykorzystać w pracy wirtualnej asystentki. Zarządzanie czasem, zasobami ludzkimi (szczególnie, gdy zarządzasz przedszkolakami :D), ustalanie harmonogramu obiadów na cały tydzień, to wszystko może Ci się przydać w rozpoczęciu  pracy jako wirtualna asystentka.

Daj sobie pomóc, nie musisz błądzić!

Teraz pewnie czujesz się jak dziecko we mgle, nie wiesz, w którą stronę się obrócić, żeby dojść do celu. Pewnie, możesz błądzić, tracąc czas, często też pieniądze. A możesz skorzystać z moich rad lub umówić się do mnie na konsultację. Przejdę tę drogę z Tobą, trzymając Cię za rękę i wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem! ♥
Zajrzyj też na mój Instagram, jest tam masa wiedzy i wsparcia!

1 thought on “Jak zacząć pracę jako wirtualna asystentka?”

  1. Pingback: Nie "ćpaj"! Sprawdź, jak mądrze się rozwijać. - Wirtualna asystentka Anna Stępień

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *