Przedsiębiorco! Zadbaj o work-life balance!

Sprawdź sposoby wirtualnej asystentki, na zachowanie work – life balance.

 

Jeżeli pracujesz lub uczysz się w domu, to Twoim obowiązkiem jest zadbanie o work-life balance!

Ja każdego dnia trzymam się poniższych sposobów, które pomagają mi w zachowaniu harmonii między życiem domowym a pracą i nauką.

  • Nie siadam do komputera w piżamie. Codziennie rano „ogarniam się” się tak, jakbym wychodziła do pracy.
  • Mam ustalone sztywne godziny, kiedy uczę się i pracuję. W tym czasie nie sortuje prania, nie ścieram kurzy i nie gotuje obiadu. Na obowiązki domowe mam czas po pracy.
  • Robię tylko jedną rzecz naraz. A przynajmniej się staram, bo jest to punkt, nad którym cały czas pracuje. Ustalam priorytety i staram się dokończyć zadanie, zanim przejdę do kolejnego. Ten punkt łączy się też z poprzednim. Gdy pracuję, skupiam się na pracy, a nie na obieraniu ziemniaków.
U mnie cały proces wdrożenia tego balansu jest w toku z uwagi na sytuację rodzinną. Praca wirtualnej asystentki pozwala na pewną swobodę, ale warto mieć pewne reguły i zasady. 
Wybierając wirtualną asystę, ważne dla mnie było, aby mieć pewną swobodę i elastyczność. Jednak dziś wiem,  że zbytnia swoboda, w moim przypadku, jest zgubna. Bez określenia priorytetów i bez oddzielenia granicy między pracą, a domem, łatwo wpaść w pułapkę poczucia, że z pracy nigdy się nie wychodzi. A zdecydowanie nie o to mi chodziło, gdy podjęłam decyzję o pracy z domu.
A jak jest u Ciebie? Dbasz o swój work-life balance pracując w domu? Jakie masz sposoby, żeby oddzielić życie domowe od zawodowego? A może tak sprytnie łączysz jedno z drugim, że nie masz potrzeby się nad tym zastanawiać? Daj znać!
Na moim Instagramie pokazuję, jak łączę work life balans pracując jako wirtualna asystentka. A jeśli masz problem z zachowaniem tego mitycznego work life balance, to koniecznie przeczytaj ten wpis, gdzie mówię o tym, jak radzić sobie ze stresem.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *